YOU ARE HERE:

2012 VJP UŞAK

e-Posta Yazdır PDF

Deutsch Drahthaar Derneği’nin (VDD Gruppe Türkiye) 2012 VJP ( Genc Kopek Sınavı) ilk defa JGHV’a bağlı Alman hakemler tarafından 30-31 Mart ve 1 Nisan tarihlerinde Uşak’ta 12 köpegin katilimiyla yapıldı. JGHV kurallarına gore 3 kişilik hakem grubu günde 4 köpek değerlendirdiler, böylece sınav 3 günde tamamlanmış oldu. Sınava katılan köpeklerin 11 adedi A tipi şecereye sahipti ve dernek yönetimi olarak gelen istekler karşısında B tipi kayıtları uzatmamıza rağmen ilgilenen köpek sahibi 1 (bir) kişi ile sınırlı kaldı.Sınava katılan köpeklerin tamamı sınavı başarı ile tamamladılar ancak yapılan dis kontrolü sırasında bir köpegin P3 disi noksan bulunduğu için üretimde kullanilamayacagi tespit edildi. Yapılan değerlendirmelerde köpeklerin başka bir eksiğine raslanmadı.Hakemler imtahan sırasında köpekleri ve handler’i çok başarılı bulduklarını defaten dile getirdiler, bu da dernek olarak daha önc eki yıllarda yapmış olduğumuz sınavlardaki tecrübelerden derneğimizin emin adımlarla ilerlediğinin en açık göstergesidir.

Bu sene yapılan sınavda Emre Üre’nin sahibi olduğu Anita vom Tirikones 76 puanla en yuksek puanin sahibi oldu. 2010 yılında verilmeye başlanan ‘’En Centilmen Katılımcı ‘’ plaketini örnek arkadaşlık ve uyumu sonucunda Zafer Kesenduran'a verildi.

Sınavda hakemlikleri Ludwig Mittrup, Alex Geismann, Siegfried Knoop üçlüsü yaptilar,kendilerine buradan bir kere daha bizlere göstermiş oldukları yakınlık ve bilgilendirmeleri için tesekkür ederim.

Bu sınavın organize edilmesi için kendi işlerini ve yaşantılarını ikinci plana atarak sınavın gerçekleşmesinde maddi,manevi desteklerini hiç esirgemeyen değerli başkanımız Aziz Omur ve as başkanımız Can Kaya Feşçi’ye şükranlarımı bir borç bilirim.

VDD Gruppe Türkiye
GENEL SEKRETER
AYHAN KESİM

Son Güncelleme ( Çarşamba, 29 Mayıs 2019 13:12 )