YOU ARE HERE:

2011 HZP KIRKLARELİ

DEUTSCH DRAHTHAAR DERNEĞİ SONBAHAR ÜRETİM SINAVI SÜS/HZP 1-2 Ekim 2011 tarihlerinde EUKANUBA’nın ana sponsorluğunda Kırklareli'nde yapıldı. Bu sene üçüncüsü yapılan bu sınava katılım yirmi köpek ile ilk iki sınavdan daha fazla oldu.

DEUTSCH DRAHTHAAR ırkının genetik av yeteneklerinin ve ırk standartlarının korunması/gelişmesi yönünden çok önemli olan bu sınava ilginin her sene artıyor olması doğru yolda olduğumuzun göstergesidir. Genç Köpek Sınavı GKS/VJP'nin tamamlayıcısı olan sınavın Almanya'daki seviyesine çıkıp hatta geçtiğimiz bu yıl köpek sahipleri ve handlerların daha bilinçli ve tecrübe kazanmış şekilde sınava hazırlandıkları hakemler ve izleyicilerin de dikkatini çekti. Bu sınava katılmanın sadece üretim yapmak veya bir yarışma haline getirmek olmadığının bilincinde olan köpek sahipleri köpeklerine olan davranışları, birbirleri ile olan uyumları ve artık bu sınavların amacını kavramaları ile ön plana çıktılar.

Derneğimiz yönetim kurulunun 11 Ağustos 2011 tarihinde yaptığı toplantıda almış olduğu kararlar doğrultusunda Deutsch Drahthaar Derneği’nin Üretim İzni Kriterleri belirlenmiş olup en kısa zamanda sitemizde yayınlanacaktır. Üretim yapmak isteyen üyelerimizin bu şartları eksiksiz yerine getirmeleri halinde köpeklerini eşleştirebileceklerdir. Bu kararlar ve/veya DDD kuruluş amaçları doğrultusunda hareket edilmesi konusunda tüm üyelerimizin duyarlı olması ve dolayısı ile karşılıklı güvenin sarsılmamasını temenni ediyoruz.

Bu sene yapılan sınavda Cem Çokdaş'ın sahibi olduğu ve aynı zamanda handlerlığını yaptığı Alug vom Beypazarı 222 puanla en iyi dereceyi yaptı, bu puan aynı zamanda bugüne kadar yaptığımız sınavlarda alınan en yüksek puan oldu. CanKaya Fesçi'nin Arthus vom Wildmeister isimli köpeği 208 puanla takip ederken su çalışmasından 12 tam puan alarak hakemler ve seyircilerden alkış almaya hak kazandı. Sınavı sadece beş köpek tamamlayamadı. Bu sene son defa yaşı geçmiş köpeklerin de katılımına açık olan sınavdan da anlaşılacağı gibi Türkiye'de üretim sınavına katılması gereken tüm köpekler mevcuttu. Geçen sene verilmeye başlanan ‘’ En Centilmen Katılımcı ‘’ plaketi bu sene Şevket ÇOLAK’a gitti.

Sınavda hakemlikleri Zarko MIKALACKI ve Zlatko JOJKIC yaptılar. Havanın sıcaklığı ve toprağın kuraklığı yüzünden köpeklerin çok zorlandığı şartlarda mümkün olduğu kadar her köpeğe yeterli şansı verdiler.

Sınava katılan köpekler ve handlerların listesi;

1.ŞİLA III Şevket Çolak
2.ALUG vom BEYPAZARI Cem Çokdaş
3.GREIF v.d HAGEMUHLE Rıdvan Kocataş
4.JUNKER III v.d. WISSOWER KLINKEN Emre Üre
5.KALLE v.d BERKELQUELLE. Mehmet Tunç
6.KARLO v.d BERKELQUELLE Gökhan Türk
7.HELEN v.d HAGEMUHLE Yüksel Taşkın
8.ARTHUS vom WILDMEISTER
Can Fesçi
9.JULIUS vom WILDMEISTER Ercan Güngör
10.IGOR vom WILDMEISTER Nedret Karakurt
11.KINTUS vom WILDMEISTER
Murat Taş
12.MARKO vom WILDMEISTER
Çetin Gündüz
13.KHAN vom WILDMEISTER
Hakan Hasip Uygur
14.BIANCA vom WILDMEISTER
Bülent Topçu
15.MOCCA
İsmail Pehlivanoğlu
16.JASPER vom WİLDMEİSTER
Metin Öztürk
17.JANKO vom WILDMEISTER
Aziz Tuna
18.TILL vom MLADA MARK. Bülent Doğan
19.LUSI Rıdvan Kocataş
20.IXIR vom WILDMEISTER
Nedret Karakurt

EUKANUBA’nın öncülüğünü yaptığı yardımların başka firmalara örnek olmasını dileriz.Gelecek sene düzenleyeceğimiz etkinlerin de listesi ektedir, katılımlar paylaşmaları ve birlikte hareket etmemizi sağlayacaktır. Şimdiden herkesle görüşmek üzere,

Aziz OMUR
DDD Yön.Kur. Başk.